מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

החורף מתדפק על דלתנו – כיצד לשמור על בריאות תינוקינו?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 2/1/2017
החורף מתדפק על דלתנו – כיצד לשמור על בריאות תינוקינו?

שטיפת ידיים, שילוב פרוביוטיקה בתזונת התינוק והשארת תינוק חולה בבית, הן רק חלק מהדרכים שיסייעו לכם לשמור על בריאותו של הילד בחודשים הקרים ויגנו על המערכת החיסונית שלו

כל הסימנים מראים שהחורף כבר כאן: הימים קצרים, הלילות קרים, הגשם כבר כאן, אבל גם מה שאנחנו פחות אוהבים - הקטנטנים חולים. כהורים אנחנו רוצים שהילדים שלנו יהיו בריאים, אך די מהר אנחנו מגלים שמחלות הן חלק בלתי נפרד מהילדות, ולמעשה בדרך זו המערכת החיסונית שלהם מתפתחת ומתחזקת. כעת עולה השאלה - איך אנחנו יכולים להקל עליהם?
 
הכיני תינוקך לחורף
 
שמירה על הגיינה - חשוב לוודא שבגן וגם בבית מקפידים על היגיינה כגון שטיפת ידיים עם מים וסבון לאחר נטילת הידיים, לאחר החלפת חיתולים ולפני האוכל, שימוש במגבות אישיות ואיוורור יומי של החדרים בהם הילדים שוהים.
 
ילד חולה לא נשלח לגן - חשוב לקבוע כללים ברורים לגבי חזרה לגן של תינוקות ופעוטות בתום מחלה, על מנת למנוע הדבקת ילדים אחרים.
 
תזונה - ידוע כי הזנה טבעית מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית של התינוק הודות לנוגדנים ולפרוביוטיקה המועברים באמצעותה לתינוק. פרוביוטיקה היא למעשה שם כולל למגוון גדול של חיידקים ידידותיים בעלי השפעה חיובית על הגוף, ומחקרים רבים מראים שביכולתה לתרום לחיזוק ההגנה הטבעית של תינוקות , עשויה להפחית שיעורי תחלואה ולסייע במצבי חולי כגון מחלות זיהומיות בדרכי העיכול. בנוסף על ההזנה הטבעית, ניתן לתת פרוביוטיקה לתינוק גם על ידי האכלתו במטרנה מהדרין ובדייסות מטרנה המועשרות ברכיב הפרוביוטיקה.
 
ומה עושים כשהקטן חולה? - אם לא די בחום, נזלת, שיעול ויותר מדי ביקורים אצל רופא הילדים, הרי שפעמים רבות התינוק שלכם לא כל כך רוצה לאכול, כיוון שבזמן מחלה בהחלט סביר שהתיאבון יהיה ירוד.
 
מה ניתן לעשות כשהילד חולה?
 
לעקוב אחר הוראות הרופא המטפל ולהקפיד על מתן נוזלים ומניעת התייבשות - לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה המשיכו לתת את המזון הרגיל, הזנה טבעית או תמ"ל, המספקים  את הנוזלים להם הם זקוקים (זכרו שבהחלט סביר שהתינוק יאכל פחות מרגיל). תינוקות גדולים שכבר אוכלים מזון מוצק נוטים בזמן מחלה להיצמד חזרה לחלב האם או לתחליף החלב המוכר. זה בהחלט לא הזמן המתאים להתעקש על תפריט מגוון ומאוזן אם אין לתינוק עניין בכך. כאשר הוא יבריא, גם התיאבון שלו יחזור לעצמו.
 
המשיכו לתת לו את המזון המוכר והאהוב עליו - על אף המיתוס המוכר לפיו חלב מגביר את הליחה בגוף, אין שום סיבה להחליף את התמ"ל לתחליף צמחי כיוון שאין הוכחות מחקריות לכך שהדבר מסייע להפחתת ליחה או להתגברות על זיהומים במערכת הנשימה. תנו לו לאכול את מה שהוא כן אוהב, והקפידו על מנות קטנות שיתאימו למידת התיאבון שלו. נסו להציע לו מרק עוף עם ירקות – "האנטיביוטיקה של הטבע" – שהוא מזין וטעים, הכינו לו דייסת מטרנה ותנו אותה בכפית כארוחת ערב חמה, מזינה ועשירה בפרוביוטיקה.
 
שיהיה חורף גשום ובריא,
רננה מזרחי, דיאטנית קלינית, מטרנה

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן