מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

צרכנות > צרכנות המשפחה

איך לנקות כיור מטבח שיבריק לחלוטין?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/1/2017
איך לנקות כיור מטבח שיבריק לחלוטין?

(צילום: יחסי ציבור)

רוצה להשיג מראה מבריק של הכיור במטבח? אחרי שתזהי את חומרי הגלם שמהם הכיור מיוצר, תצטרכי להזרים לתוכו מים רותחים ולהוסיף כוס אקונומיקה. במידה וזה לא עוזר תוכלי להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים כדי לקרצף אותו היטב

הדרך לנקות כיור מטבח כדי שיבריק לחלוטין היא קודם כל לזהות מאיזה חומרי גלם הוא מיוצר. יש להבחין בעיקר בין כיור גרניט, כיור נירוסטה וכיור חרס. כיור גרניט נחשב לקל ביותר לניקיון ולתחזוקה. הגרניט הוא מטבעו חומר עמיד שלא נשרט ולא נפגם במהירות. המשמעות היא שתוכלי לנקות אותו באמצעות סקוץ' וברזלית טבולים בחומר ניקוי רגיל.
 

כיור נירוסטה יכול להישאר מבריק גם אחרי שימוש אינטנסיבי במטבח. עם זאת, הניקיון שלו מחייב הקפדה על מספר כללי מפתח. ראשית, הנירוסטה נוטה להישרט ולא כל חומר ניקוי יעיל עבורו. מומלץ להשתמש רק בחומרי ניקוי ייעודיים ולקרוא היטב את הוראות היצרן. שנית, כיורים למטבח מנירוסטה כדאי לנקות רק עם סמרטוט לח. אפשר להשתמש בסמרטוט מיקרופייבר ועדיף לוותר על סקוצ'.
 

כיור חרס אמנם לא עמיד לשריטות כמו הגרניט, אבל גם אותו אפשר לנקות עם סמרטוט וחומר ניקוי. הסוד של ניקיון כיור חרס הוא שימוש בחומרים שמיועדים לחלונות. חומרי ניקוי לחלונות יעזרו לך להבריק את הכיור ולהשיג מראה מנצנץ לאורך זמן.
 

גם כיור נירוסטה יכול להישאר מבריק. צילום: יח"צ

 

טיפים לכל סוגי הכיורים

זיהוי חומרי הגלם שמהם מיוצר הכיור הוא כמובן רק השלב הראשון בתהליך הניקוי. בשלב השני תצטרכי להיכנס לעובי הקורה ולהשקיע מאמצים בלכלוך עיקש. הטיפ הטוב ביותר הוא להזרים מים רותחים לכיור ולסתום את חור הניקוז כדי שהם יישארו עומדים. מעל המים מוסיפים כוס אקונומיקה ומשאירים את הכיור באותה צורה לאורך שעה.
 

לאחר שעה אפשר לנקז את המים ולשטוף אותו היטב משאריות האקונומיקה. בשלב הבא תוכלי להוציא את חומרי הניקוי המומלץ עבורך לפי סוג הכיור (גרניט, נירוסטה או חרס) ולקרצף אותו גם בצדדים ובדפנות. בשלב האחרון שוטפים את הכיור מכל החומרים ומזרימים עוד קצת מים כדי לוודא שלא נשארו בו שאריות. מייבשים את הכיור היטב עם מטלית נייר ויוצאים להפסקה.
 

למה להשקיע בכיור איכותי?

מלבד האמור לעיל, תוכלי לחסוך מאמצים מיותרים באמצעות בחירה מלכתחילה של כיור איכותי. בהקשר הזה כדאי להתרשם מהכיורים של איקאה ובעיקר מהמגוון של הדגמים. בין מוצרי החברה תמצאי כיור עם קערה אחת או שתיים, כיורים מנירוסטה או קרמיקה וכיורים עם או בלי מייבש. הכיורים מיוצרים על פי סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות וניתן לנקות אותם עם מטלית לחה בלבד כדי למנוע היווצרות אבנית.
 

רכישת כיור איכותי היא השקעה משתלמת לטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא תחסוך לך מאמצי ניקיון, בעוד בטווח הארוך היא תבטיח עמידות ושביעות רצון. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן