מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

גילאי ביה`ס יסודי > בטיחות, חינוך ועוד

מיטות נוער - כי הילדים כבר גדלו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/4/2017
מיטות נוער - כי הילדים כבר גדלו

(צילום: באדיבות אתר גוד נייט)

צעירים שנמצאים בין הילדות לבגרות צריכים להשתמש במיטה ייעודית. מיטה כזו מעניקה להם תמיכה מלאה לגב ולעמוד השדרה, מווסתת לחצים ומעמיקה את חווית השינה לשיפור התפקוד בבית הספר. מתלבטים בין האפשרויות? הנה הפרטים המלאים

הורים עושים הכל כדי לשמור על בריאות הילדים. כבר מגיל קטן אנחנו קונים לילדים עריסה מפנקת עם מזרן נושם, מחליפים אותה במיטה גדולה יותר עליה הם יוכלו להתרווח ובהמשך גם דואגים לארגן עבורם חדר שינה לצעצועים ומשחקים. עם זאת, מסתבר שאחת הבעיות העיקריות של הורים היא לזהות את הזמן המתאים למעבר ממיטת הילדים למיטת נוער.
 
מיטות נוער מיועדות לבנים ובנות שנמצאים בדיוק באמצע הדרך בין הילדות לבגרות. למרות שמדובר על עניין סובייקטיבי, התקופה המומלצת למעבר למיטה מן הסוג הזה היא בדרך כלל בגילאי 8-12. בגילאים אלו הילדים כבר גדולים בשביל המיטה המסורתית, וקטנים בשביל מיטה זוגית. כמו כן, המטרה היא למצוא מיטה שתעניק תמיכה חשובה לגב ולעמוד השדרה בשלבים הכי קריטיים של הצמיחה וההתבגרות.
 
טיפים לבחירת מיטה איכותית
יש כמה טיפים שעליהם כדאי להקפיד על מנת לבחור מיטה לילדים שכבר גדלו. ראשית, חשוב לתת עדיפות למיטה שמסוגלת להעניק תמיכה מלאה לגב ולעמוד השדרה. לתחושת הנוחות האישית של הילד יש כמובן משמעות מסוימת, אולם רצוי להתייעץ גם עם אנשי מקצוע אובייקטיביים כדי לשמוע המלצות ספציפיות. 
 
במיטה מיוחדת לבני נוער, או בשמה הנרדף "ספת נוער", יש מערכת קפיצים לתמיכה בשליש העליון והתחתון של הגב. כדאי לבדוק אפשרות למיטה עם שכבת ויסקו ג'ל לנוחות מרבית ואופציה למנגנון הרמה והורדה פנאומטי או חשמלי. מנגנון כזה יאפשר לילד לקבוע את גובה המיטה בלי להתאמץ ולהתאים אותה לצרכים שונים.
 
כמו כן, אפשר למצוא מיטות נוער עם אופציה לארגז מצעים. המיטה מיוצרת במידות סטנדרטיות של 80/200 או 80/190, בעוד התפקיד של ארגז המצעים הוא לחסוך מקום מיותר בחדר. הארגז נפתח בקלות והוא משמש מלבד אחסון מצעים גם לטובת אחסון ספרי לימוד ישנים, בגדי חורף וקיץ לפי עונות השנה וכמובן צעצועים ומשחקים.
 
מיטה טובה – לא רק לשינה
ילדים מתבגרים מתחילים לבלות יותר ויותר שעות בחדר שלהם, והם זקוקים לתנאים נוחים ופרטיות מלאה. אחת הדרכים להשיג את המטרה הזו היא למצוא ספת נוער ורסטילית שיכולה להתאים לצרכים המשתנים במהלך היום. מיטה כזו תשמש את הילד בלילה כדי לישון, תעניק לו תמיכה אורטופדית כשהוא צופה בטלוויזיה או משחק בטלפון ותעמוד לרשותו גם בעת קריאה, הכנת שיעורים, אירוח חברים וכן הלאה.
 
מיטה היא השקעה משתלמת לטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר המיטה משפרת את איכות השינה של הילדים ומעניקה להם תחושת עצמאות. בטווח הארוך היא מעניקה תמיכה אורטופדית ומונעת בעיות גב. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן