מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

הנחיות חדשות בארה''ב: לא לתת מיצי פירות לתינוקות עד גיל שנה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/5/2017
הנחיות חדשות בארה''ב: לא לתת מיצי פירות לתינוקות עד גיל שנה

האיגוד האמריקני לרפואת ילדים פרסם המלצות חדשות הקובעות שאין לתת מיצי פירות סחוטים לתינוקות מתחת לגיל שנה, מכיוון שהם אינם תורמים להתפתחות התינוק ואינם מהווים תחליף לפירות טריים

הורים רבים סוחטים לתינוק מיץ מפירות טריים מתוך מחשבה שאותו מיץ מאוד בריא ובעל ערך תזונתי גבוה. החודש פרסם האיגוד האמריקני לרופאת ילדים הנחיות חדשות הקובעות שאסור לתת מיצי פירות סחוטים לתינוקות עד גיל שנה, זאת מכיוון שהם אינם תורמים להתפתחות התינוק, אינם תורמי לתזונת הילדים, הם בעלי ערך תזונתי נמוך ואם ההורים באמת רוצים לתת לילד שלהם משהו בריא - אז עדיף שיתנו לו פשוט פרי טרי אמיתי.

עד לחודש מאי 2017 המלצות האיגוד היו שאסור להוסיף מיצי פירות לתינוקות מתחת לגיל חצי שנה, אך כעת ההמלצות החדשות קובעות שאין לתת מיצי פירות עד לגיל שנה.

לדברי ד"ר מלווין היימן, שעמד בראש הוועדה שקבעה את את ההנחיות החדשות, הורים רואים במיצי פירות מוצר בריא, אבל אינם מבינים שהוא לא יכול להוות תחליף לפרי טרי. לדבריו מיץ פירות הוא פרי שארוז עם יותר סוכר ויותר קלוריות, זוהי כמות קטנה של פרי שאולי לא תזיק לילדים גדולים אבל מיותרת לחלוטין עבור תינוקות מתחת לגיל שנה. 

מעבר לכך כאשר מרגילים תינוקות לטעם של מיץ הפירות המתוק מגיל צעיר תינוקות רבים מסרבים לשתות מים.

על פי ההנחיות החדשות לאחר גיל שנה ניתן לתת לתינוק מיץ שעשוי מ-100% פרי, האקדמיה טוענת כי היא עדיין רואה חשיבות במיץ הפירות הטרי וחושבת שיש לו מקום בתזונה בריאה מגיל שנה ומעלה אבל גם בשלב זה מומלץ להגביל את כמות המיצים ליממה על פי ההנחיות הבאות:

לילד בגיל שנה עד שלוש שנים: עד 120 מ"ל מיץ פרי ליממה.
 
לילד בגיל ארבע עד שש שנים: עד 180 מ"ל מיץ פרי ליממה. 
 
לילד בגיל שבע עד 18 שנים: עד 2.5 כוסות מיץ פרי ליממה. 
 
הנחיות נוספות:
 
* חלב אם ותחליפי חלב הם התזונה היחידה עבור התינוק עד גיל חצי שנה והם גם המקור היחיד לנוזלים עד לגיל זה. בגיל חצי שנה כאשר התינוק מתחיל לאכול מזון מוצק ניתן להתחיל להציע לו גם מים - אבל לא מיצי פירות ולא חלב ניגר.
 
* אסור לתת מיץ לפעוטות בבקבוק או כוס עם קש שמאפשרת להם לשתות ללא הגבלה במהלך היום, הדבר מאפשר להם חשיפה מוגברת לסוכרים שבמיץ ועלול לגרום לעששת ולחורים בשיניים. לא מומלץ לתת לפעוטות לשתות מיץ גם לפני השינה.
 
* כן מומלץ לשלב פירות טריים בתפריט הפעוט, הילד והתינוק וגם לדבר על יתרונותיהם הבריאותיים.
 
* אסור לתת מיץ פירות כאמצעי לטיפול בהתייבשות או טיפול בשלשולים או לצורך נטילת תרופות. 
 
* והכי חשוב - מיץ פירות הוא לא תחליף לשתיית מים!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן