מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > הפעלות ויצירה לילדים

איך לגדל ילדים יצירתיים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 15/10/2017
איך לגדל ילדים יצירתיים?

(צילום: ICLIPART)

בכתבה זו תמצאו רעיונות למשחקים יצירתיים לילדים, שיסייעו להם לפתח את עולם הדימיון הקסום ולהתנתק קצת מעולם המסכים המודרני

כל הורה מכיר את זה, הצורך להעסיק את הילד כל הזמן בשעותיו הפנויות. הצורך לחפש פתרונות אין סופיים בשביל להעביר לו את הזמן, מה שמתבטא בעיקר בעיסוק בצעצועים שונים. אך מסתבר שבשביל שהילד יתפתח בצורה תקינה, בשביל שהוא יהיה שמח יותר ומסופק יותר, צריך לסייע לו להיות יצירתי. יצירתי זה אומר לתת לדמיון שלו לעבוד, לתת לעולם הפנימי שלו להתעשר עם עצם העשייה והפיתוח של דברים.
 
לתת לילד כלים לחיים...
 
ילד יצירתי הוא ילד מאושר יותר, כך מראים מחקרים בתחום, ילד שיידע בעתיד גם להסתדר בעצמו במצבים מורכבים, יידע לאלתר ולמצוא פתרונות מול סביבה שמשתנה כל הזמן ועלולה להיות לעיתים אף עויינת. יצירתיות היא ייחודיות, היא מה שיש לילד לתת לעולם וכשהוא מבטא את זה הוא לומד ליהנות מהיצירה שלו והביטחון העצמי שלו גובר. למשחק כמו בית בובות מעץ למשל יכול לפתח את היצירתיות של הילד או הילדה במידה רבה. זה לא עוד משחק שגרתי מכיוון שאת הסיפור בבית הבובות הילד יכול לקחת לכל כיוון... הנה כמה טיפים ואפשרויות למשחקים יצירתיים עם הילדים או במילים אחרות, איך שוברים את מעגל הקסמים מחשב - טלויזיה - טאבלט מה שלא ממש תורם להתפתחות עולם הדמיון והיצירתיות של הילד...
 
ציור מתפתח – דרך נפלאה להעביר את זמנם של הילדים ביצירתיות. ההורה או הילד מצייר בשולי הדף משהו קטן ומקפל אותו כך שהוא לא ייראה. השני עושה כך גם כן וכך הלאה. בסופו של דבר פותחים את הדף ורואים את כל הציורים שצוירו, ביחד בונים סיפור שמקשר בין כל הציורים.
 
סיפור באמצעות חפצים – בוחרים מספר חפצים שונים זה מזה ומרכיבים מהם סיפור. סיפור כזה יכול להיות עם מספר חלקים כשכל חלק הוא על חפץ אחר או סיפור אחד שמקשר בין כל החפצים.
 
הכול יכול להיות – סייעו לילדים לסגל חשיבה רחבה שיש אופציות שונות שיכולות להתפתח מכל דבר. כך לדוגמא אם שואלים את הילד איפה הבובה צריכה להיות והוא אומר "בתוך בית הבובות" הסבירו לו על אופציות נוספות מחוץ לבית הבובות. זה יסייע להם לחשוב אחרת ובדרך לא שגרתית.
 
ניחוש בעיניים עצומות – קושרים את עיניו של הילד ומניחים חפצים שונים לפניו. הילד ימשש אותם וינחש מה הם, אפשרו לו לתת כמה אופציות לכל חפץ.
 
כתיבת סיפור מתפתח – כשהילד כבר יודע לכתוב ניתן לתת לו לכתוב סיפור מתפתח. אפשר לתת לו להתחיל את הסיפור ולהתקדם איתו או להתחיל בשבילו ולתת לו לקחת את הסיפור לכיוונים שונים.
 
לא להפסיק לשאול שאלות – לא משנה איזה משחק אתם משחקים עם הילד, אתגרו את מוחו של הילד ואת הדמיון שלו. מה הדמות תעשה עכשיו? במה כדאי לה לעשות שימוש? מה קורה עכשיו? מה כדאי לעשות במצב כזה? וכדומה...
 
ילדים יצירתיים מגדלים על ידי השקעה במשחקים יצירתיים, על ידי גירוי אין סופי של המוח שלהם ושל הדמיון שלהם. ילדים עם יכולת דמיון מרוכזים יותר על פי מחקרים, חכמים יותר ומתמודדים טוב יותר עם משימות מורכבות. זה המקום שלכם ההורים להיכנס ולסייע להם להתפתח בצורה בריאה.
 
המאמר באדיבות e-shop חנויות וירטואליות

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן