מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

הלידה מאחורייך? מזל טוב! עכשיו זה הזמן לטפל בשיניים שלך

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/4/2019
הלידה מאחורייך? מזל טוב! עכשיו זה הזמן לטפל בשיניים שלך

דחיית השתלת שיניים ושאר טיפולי שיניים בהריון היא תופעה ידועה. ילדת? נהדר! כעת הגיע הזמן לטפל בשיניים שלך. הנה כמה טיפים בנושא

הריון זו תקופה לא פשוטה עבור מרבית הנשים שעוברות אותה וגם אלו שטוענות כי החודשים הללו עברו עליהן בהנאה צרופה, חייבות לדעת כי הגוף שלהן עבר כמה שינויים שיתכן ולא מורגשים להן עתה אך הם משפיעים עליהן באופן סמוי. 
 
אחד השינויים הפיזיולוגים שמתרחשים ולא תמיד קל להבחין בהם בזמן אלו בעיות שיניים וחניכיים. גם אלו שהבחינו כבר במהלך חודשי ההיריון כי ישנה בעיה עם השיניים לא בהכרח ממהרות לטפל מסיבות שונות וכך נוצר מצב כי נשים רבות ממתינות עם טיפולי שיניים לאחרי הלידה. 
 
מדוע השיניים נפגעות במהלך ההיריון?
במהלך חודשי ההיריון הגוף הנשי דואג לספק את מירב הצרכים שהעובר זקוק להם ולמעשה, האם לא מקבלת תמיד את כל אשר גופה זקוק לו. למשל, הסידן שכה חשוב לשיניים שלנו - מועבר כמעט באופן ישיר אל העובר ובאופן זה השיניים של האם נחלשות. 
 
כמובן שמצב זה אינו חייב לקרות לכל אישה הרה ולרוב זה קורה אצל אלו שהשיניים שלהן רגישות וחלשות יותר או לא עברו טיפולים מונעים בעבר. בנוסף לכך, הגוף הנשי עובר שינויים הורמונליים שהופכים את החניכיים לרגישות וכאובות יותר ולעיתים הדבר יכול להוביל למחלות חניכיים ועששת, רגישות עזה ועוד.
 
כיצד ניתן לטפל בשיניים שנפגעו במהלך ההיריון?
ראשית כל אנו ממליצים לך לגשת בהקדם האפשרי לביקור במרפאת השיניים הקרובה לביתך ולוודא מהו הנזק שנגרם בעקבות ההיריון או בשל סיבות אחרות. את כבר אחרי הלידה וכעת אין סיבה שהטיפול יהווה בעיה עבורך ובמידה ואכן יש צורך בהשתלת שיניים חלקית או מלאה – זה בהחלט הזמן לבצע אותה. 
 
ישנן שיטות השתלת שיניים שונות ומגוונות, חלקן יתאימו לך ואחרות פחות ועל כך תוכלי לברר עם הרופא שיבצע את הפרוצדורה.  אחת האפשרויות הנפוצות והפופולריות שנשים לאחר לידה אוהבות ובוחרות בה היא השתלת שיניים ביום אחד. 
 
מדובר בתהליך רציני שאורך מספר שעות ומתבצע בקליניקה של הרופא, כשבמהלך התהליך תתבצע השתלת שיניים ובסופו של יום תוכלי לחזור הביתה להחלים ולנוח. 
 
אפשרות נוספת הינה השתלה בזאלית – זוהי השתלה שמיועדת לאנשים או נשים שיש להן בעיה עם עצמות החניכיים ולא מתאפשרת להם ההשתלה הרגילה והסטנדרטית. השתלה בזאלית נחשבת למורכבת יותר, לא כל הרופאים מבצעים אותה וחשוב מאוד כי היא תיעשה באופן מקצועי ועל ידי רופא מומחה. 
 
מהם מחירי השתלת שיניים בישראל?
ישנם אנשים שבורחים לבצע השתלת שיניים בחוץ לארץ מכיוון שהמחירים שם עשויים להיות זולים יותר אך חשוב לציין כי מרביתנו מבוטחים על ידי קופות החולים ונוכל לבצע השתלה גם בארץ, במחירים זהים ולעיתים גם זולים יותר מאשר בחו"ל. 
 
כמו כן, השתלת שיניים הינה פרוצדורה מורכבת ואנו ממליצים לבצע אותם אצל רופאים שמוכרים לכם, קיבלתם אודותיהם המלצות ושאתן סומכות עליהם. מחירי השתלת שיניים בישראל יכולים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים, תלוי במצב השיניים. 
 
עם זאת, ישנם גם מחירים זולים משמעותית שנעים סביב הכמה אלפי שקלים ותוכלי לקבל הצעת מחיר מדויקת כבר בפגישת הייעוץ והאבחנה הראשונה שתעשי אצל רופא השיניים שלך.
עוד מידע בנושאים הקשורים לטיפולי שיניים מורכבים ניתן למצוא באתר dentalguide.co.il

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן