מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

כך תזהו שהתינוק סובל מאלרגיה למזון

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 17/7/2016
כך תזהו שהתינוק סובל מאלרגיה למזון

אלרגיה בילדים ותינוקות הינה גורם ראשי להתפתחות מחלות כרוניות. כל מה שחשוב שתדעו על אלרגיה למזונות ודרכי האבחון של הבעיה

אלרגיה - הגדרה: רגישות יתר הנגרמת על ידי חשיפה לחומר חיצוני הגורם לעליה בתגובתיות בחשיפה הבאה. על ידי הרחקת הגורם ניתן למנוע את המחלה או להביא להחלמתה. לדוגמה, אלרגיה לחלב פרה, מתבטאת על ידי הופעת שלשולים לאחר שתית בקבוק חלב, ובהמשך התגובתיות מחמירה ומתבטאת בשלשולים קשים כבר בחשיפה לטיפה הראשונה של החלב.
    
ישנם אנשים בגילים שונים הנוטים מבחינה גנטית לחלות במחלות אלרגיות כגון: מחלות אסטמה, נזלת אלרגית, אלרגיה של העור - אטופיק דרמטיטיס, ואלרגיה למזון. המשותף לכל המחלות האלרגיות הוא הופעת האלרגן IgE בדם, באבחון אמונולוגי.
  
אלרגיה בילדים הינה גורם ראשי להתפתחות מחלות כרוניות בילדים.
    
אסטמה - מאופיינת על ידי חסימה של דרכי האוויר בדרגות שונות. לרוב, מתחילה המחלה בינקות ומושפעת מגורמים סביבתיים שונים וגם גורם גנטי. האסטמה משתנה במהלך הינקות והילדות, הופכת לקלה יותר ואף עשויה לחלוף כליל.
    
נזלת אלרגית - מתאפיינת באף סתום, נזילה, וסבל רב. המחלה מתחילה בגיל מאוחר יחסית 4 - 5 שנים ומגיעה לשיא בגיל ההתבגרות.
    
אטופיק דרמטיטיס - מאופיינת על ידי עור מחוספס, רגיש ואדום באזורים שונים בגוף.
    
אלרגיה למזון - הסיבה להתפתחות אלרגיה בתינוקות היא חוסר בשלות המעי ומתן אוכל מוצק, המעלה את כמות האלרגן IgE ונטייה לפתח אלרגיות בגיל מאוחר (6-7).
תגובה אלרגית למזון באה לידי ביטוי באופנים קליניים שונים ומגוונים כגון שלשולים, וברונכית ספסטית. אלרגיה למזון היא הגורם הבודד השכיח ביותר לתגובה אנאפילקטית (גודש בלוע וחסימת דרכי הנשימה).
    
תינוקות עשויים לפתח רגישויות ותופעות לוואי למזון שאינן אלרגיות. רגישויות נובעות מרגישות לתרופות מסוימות או מחוסר באנזים מסוים בדרכי העיכול, או ללא כל סיבה ידועה.

אלרגיות ניתנות לזהוי על ידי בדיקת דם, או לפי אבחנת הרופא על פי הסימפטומים הספציפיים.
    
    
    
אלרגיה לחלב ואי סבילות למזון
    
אלרגיה לחלב- אלרגיה לחלב פרה הנה האלרגיה המוכרת ביותר בגיל הינקות והילדות. חלב פרה הינו המזון הראשון והשכיח ביותר אליו נחשף התינוק אשר אינו ניזון בלבדית מחלב אם. התגובה האלרגית גורמת באופן מידי לתגובה במערכת העיכול, עור, נשימה ועד אנפילקסיס ומוות במקרים קיצוניים.


התגובה יכולה להיות רק באחת המערכות כגון אורטיקריה - התפשטות כתמים אדומים על פני העור, או שלשולים והקאות, או קשיי נשימה. התגובה בדרך כלל סמוכה לחשיפה בתוך דקות עד שלוש שעות לכל היותר.
    
מחקרים מראים על נתונים ש-%2.5 מהילדים סובלים מרגישות לחלב פרה. ב-%60 מתוכם ניתן להוכיח תגובה אלרגית על בסיס המצאות הנוגדן IgE. רוב תינוקות מאבדים את הרגישות תוך שלוש עד ארבע שנים, אולם חלקם נשארים אלרגיים לחלב לכל החיים.
    
מי שסובל מאלרגיה לחלב פרה, ב-%90 מהמקרים יהיה אלרגי גם לחלב עזים וכבשים. אם אובחנה אלרגיה לחלב פרה, קיים סיכוי גבוהה מעל ל-%90 שהתינוק יוכל להיזון מחלב על בסיס סויה. הסיכוי לפתח אלרגיה גם לסויה הוא %1. תינוק האלרגי גם לסויה יכול להיות ניזון מהידרוליזה של חלב פרה כמו הנוטרמיגן או פרג'סטמיל.
    
 

אי סבילות למזון


אי סבילות למזון - הינה רגישות שאינה אלרגיה אך בעלת תגובה הדומה לתגובה אלרגית. תגובה המתבטאת רק במערכת העיכול וגורמת לבלבול בין אבחנה של אלרגיה לבין אבחנה של רגישות למזון.
    
סוגי מזון רבים מסוגלים לגרום לתגובה של אי סבילות. לעומת זאת תגובה אלרגית נגרמת מקבוצה מסוימת של מזונות. 5 סוגי מזון אחראיים לכ - 90 אחוזים מהאלרגיות: חלב, ביצים, חיטה, דגים ובוטנים, שהם המזונות העיקריים הנצרכים על ידי תינוקות וילדים.
    
 

אבחון


אלרגיה לחלב פרה ניתנת לאבחון על ידי תבחין עור או בדיקת IgE ספציפי. תבחין העור הנו קל לביצוע ואמין - על ידי ביצוע שריטה קלה על פני העור. תבחין עור מתחת לגיל שנה אינו אמין.


אלרגיה אינה נגרמת מחלבון אחד אלא ממספר חלבונים. אבחון אלרגיה בתינוקות נעשה על ידי אלימינציה של האוכל, בדיקות מעבדה, סיפור של ההורים, ו Challenge test
    
במקרים של רגישות או תופעות לוואי למזון שאינן אלרגיה, הסיבה לא תמיד ידועה. תבחין העור תמיד שלילי. הסימפטומים מתחילים רק שעות מהחשיפה ולא מידי, ואין תגובה אנאפילקטית.
    
    
אי סבילות לסוכר החלב - הלקטוז
    
סיבות נוספות הגורמות לרגישות לחלב פרה בגוף הן תגובות שאינן קשורות למערכת החיסון והן נובעות מאי סבילות לסוכר החלב - הלקטוז. תפקידי הלקטוז הם: מקור אנרגיה, עזרה בספיגה של ברזל וסידן, מגיע בחלקו למעי הגס ועוזר בעיכול עם חיידקים. התסמינים הקליניים לאי סבילות ללקטוז הם: שלשולים, גזים, נפיחות וכאבי בטן.
    
הטיפול הוא על ידי הורדת כמות הלקטוז בתזונה באופן מבוקר עם כמות לקטוז מקסימלית מומלצת לאותה ארוחה. אין להימנע ממזונות המכילים חלב שכן הימנעות ממוצרי חלב תוביל לספיגה בלתי מספקת של סידן ולהגביר את הסיכון להתפתחות אוסטאופרוזיס ויתר לחץ דם. צריכת חלב עם מזונות נוספים משפרת את הסבילות ללקטוז.
    
    
אנזים הלקטאז אחראי לספיגת הלקטוז. הלקטאז מצוי ברמות גבוהות בחלק העליון של המעי הדק ורמתו פוחתת בהמשך המעי, ובקולון לא ניתן למצוא אותו כלל. אי סבילות ללקטוז מתבטאת בתסמינים הנובעים מעיכול לקוי של סוכר החלב עקב רמה בלתי מספקת של האנזים לקטאז במעי ביחס לכמות הלקטוז הנצרך. לקטוז לא מפורק הוא גורם אוסמוטי וכאשר הוא מגיע למעי הגס הוא גורם לשלשול. מחסור מולד בלקטאז הוא פגם מולד ונדיר במטבוליזם. צריכת כמות גדולה של לקטוז ביחס לכמות הלקטאז הנדרשת לפרוק הסוכר משפיעה על התסמינים. ככל שעולים בכמות צריכת הלקטוז במשך היום ניתן יהיה לחוש יותר בתסמינים.
    
    
אלרגיה במזונות אחרים

    
מחקרים הראו שדחייה במתן אוכל מוצק לתינוקות לגיל 6 חודשים הורידה את הסיכוי לחלות באקזמה.
    
 

אלרגיה לסויה- לרוב מופיעה בשלב מאוחר יותר בחיי התינוק. השכיחות של תינוקות אלרגיים לסויה עומדת על %1 בערך, ולרוב עוברת תוך 7 שנים. לא ידוע על מבוגרים הסובלים מאלרגיה לסויה.
    
בוטנים ואגוזי עץ- הסימפטומים של אלרגיה באים לידי ביטוי לרוב על ידי המצאות נוגדני IgE, והופעת סימנים מידיים עם החשיפה לבוטן או האגוז של פריחה עורית, קוצר נשימה ותגובת מעיים. אגוזים ובוטנים אחראיים לכשליש מהפניות לבית חולים עם תגובה אנפילקטית. מעט מבוגרים אלרגיים לבוטנים ואגוזי עץ,    כנראה שהנטייה לאלרגיה עוברת עם הזמן.

    
מידע נוסף

 

מחקרים לא הוכיחו קשר בין אכילת חלב ומוצריו לבין שינוי בתפקודי הנשימה וליחה. כל המחקרים נכשלו להוכיח הקשר. מזון באופן כללי גורם לאסטמה ולאו דווקא חלב. הנקה משפיעה על הפחתה בתחלואת אסטמה בגיל 6 שנים. אין מספיק עבודות היכולות להוכיח אם יש או אין קשר בין חלב לאסטמה.


ידוע על קשר בין התפתחות אלרגיה בסמיכות לפעילות גופנית מאומצת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן