מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

עכשיו זה רשמי: טיפולי שיניים חינם לילדים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/7/2010
עכשיו זה רשמי: טיפולי שיניים חינם לילדים

לאחר חודשים של שמועות ודיונים, החל מה-1 ביולי 2010 טיפולי השיניים לכל הילדם עד גיל 8 - בחינם! אז מה בדיוק כוללת התוכנית?

ב-1 ביולי זה קורה - טיפולי שיניים מסובסדים לילדים עד גיל 8. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מי שאחראי לרפורמה בטיפולי השיניים, כינה השבוע את השינוי כ"רגע היסטורי".

ועדת הבריאות של הכנסת, בראשותו של ח"כ חיים כץ, אישרה בתחילת חודש יולי את הוספת תחום בריאות השן לצו הבריאות הממלכתי של ישראל. כך קורה שהחל מה-1 ביולי 2010 ילדי ישראל עד גיל 8 יוכלו ליהנות מטיפולי השיניים הבסיסיים בחינם ובמקריןם מסוימים אך ורק בעלות מינימלית של 20 שקלים. מאחורי הרפורמה בתחום טיפולי השיניים לילדים עומד סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן,  והיא תפעל במתכונת ניסויית מ-1 ביולי עד סוף נובמבר 2010 - מועד בו תתכנס הוועדה לדיון בהארכתה של התוכנית.

סגן השר ליצמן הבטיח גם לפעול מדי שנה למען העלאת גיל הילדים הזכאים לטיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות, והבטיח שיעשה זאת עד שהתוכנית תכלול ילדים עד גיל 18 - ובשלב מאוחר יותר, כך אמר, יעשה כל שביכולתו כדי להכניס גם את הקשישים לתוכנית.

קופות החולים בישראל: כללית, מכבי ומאוחדת, הציעו עד עתה שירותי בריאות שן לילדים רק למבוטחי הביטוחים המשלימים. כעת, עם השינוי, כל מבוטחי קופות החולים ישלמו לפי תעריף הרפורמה שנקבעה וקופות החולים יתנו שירות חלופי, זאת במקום שירותי בריאות השן שהמדינה מתחילה להעניק. כך לדוגמה מבוטחי "כללית מושלם" ישלמו החלמה-1 ביולי שקל פחות, על הביטוח המשלים בתעריף החודשי, ומבוטחי מכבי מגן זהב וכללית פלטינום יוכלו ליהנות משירותים אחרים.

אז מה בעצם כוללת התוכנית החדשה?

 
הטיפולים שינתנו בחינם החל מה-1 ביולי: 
 
שתי בדיקות רופא שיניים בשנה
בדיקות שגרה ומעקב כחלק מהטיפול בשיניים
ייעוץ והכנת תוכניות טיפול
שני צילומי רנטגן בשנה לפני טיפול
צילומי רנטגן לאורך הטיפול על פי הצורך 
   
הסרת אבנית אחת לשנה
איטום חורים וחריצים
הדרכה בהיגיינת הפה
הרדמה כללית לילדים עד גיל 5
 
הטיפולים עליהם יגבו סכום סמלי של 20 שקלים:

ע
זרה ראשונה: סתימות זמניות דחופות, סילוק עששת, טיפול תרופתי או כירורגי דחוף
סתימות
טיפולי שורש
מבנים וכתרים
עקירות שיניים ומבנים
הרדמה קלה (סדציה)
הרדמה כללית

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן