מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > בריאות התינוק

כך תשמרו על חום התינוק

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
כך תשמרו על חום התינוק

מהו חום גוף נורמלי לתינוק? כיצד שומרים עליו ועל הדרך בה עליכם לנהוג במידה והוא מגיע לטמפרטורה חריגה

חום גוף נורמלי הוא בין 36.5 ל 37.5 מעלות צלסיוס. בדרך כלל אין צורך למדוד את חומו של התינוק, אך אם נראה לכם שהתינוק חולה, או שהנכם חשים שהוא חם מאד למגע, או שהתינוק לא מעוניין לאכול (בהנקה או מבקבוק) רצוי למדוד את חומו. החום מהווה סימן לכך שהגוף נלחם בזיהום ומראה על יכולת של מערכות הגוף להתגוננות.
    
תינוק עד גיל חודש שחום גופו עולה מעל 38 מעלות יש לפנות מידית לרופא או למיון. ישנן 3 בדיקות מחייבות מטעם משרד הבריאות לברור החום בגיל זה והם: בדיקת שתן סטרילית, תרבית דם סטרילית וניקור מותני של נוזל המוח לשלול דלקת קרום המוח.

מעל גיל חודש אם חום גופו של התינוק מעל 38 מעלות יש להיוועץ עם רופא.  גם חום נמוך מהנורמאלי מחייב בדיקה של רופא ילדים. רצוי תמיד להתייעץ עם רופא ילדים בנוגע לטיפול בחום. צריך לברר לגבי כל תינוק את המינון הנכון בתכשירים המיועדים להורדת חום, כי המינון נקבע על פי משקל גופו של התינוק.
    
בחודש הראשון להיוולדו, רגיש התינוק לשינויי מזג אויר היכולים להשפיע על חום גופו. מכיוון שתנועתו מעטה, והוא ישן הרבה, הוא מיצר הרבה אנרגיה וזה עלול להשפיע על ירידת חום הגוף. לכן חשוב ביותר להלבישו ב 2 שכבות בגדים שיוצרות בידוד השומר על חום גופו.
    
כאשר הטמפרטורה בחוץ נמוכה, חשוב לשמור על חום חדר של בין 21 ל 24 מעלות צלסיוס. כשחם מאוד, חשוב לאוורר את הבית, להלביש את התינוק בבגדים קלילים ולדאוג שיאכל לעיתים תכופות ושיקבל נוזלים.
    
כשגדל התינוק, הוא ערני יותר, פעיל יותר וחשוב לאפשר לו חופש בתנועתיות על ידי הבגדים שלובש. בקיץ ניתן כבר אחרי גיל חודש, להלביש לו בגדים קצרים במשך היום. רצוי שילבש גרבי כותנה על כפות הרגליים, ובחורף חשוב לא להגביל את התנועתיות על ידי בגדים עבים ומסרבלים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן