מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > הנקה

יוזמה חדשה במשרדי הממשלה: חדרי הנקה ושאיבת חלב

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/9/2010
יוזמה חדשה במשרדי הממשלה: חדרי הנקה ושאיבת חלב

החל מחודש ספטמבר יוכלו עובדות משרדי הממשלה ליהנות מחדרים מיוחדים הכוללים פינת ישיבה, שקעים חשמליים, חוברות הסברה לאם המניקה ומקרר לאחסון חלב - זאת לאחר שהוכח כי הנקה לאורך זמן מקטינה את שיעור ההיעדרות מן העבודה בשל ירידה בתחלואת התינוקות

נציבות המדינה הכריזה על נוהל חדש בכדי להקל על אמהות עובדות במשרדי הממשלה. על פי הנוהל החדש יוקמו חדרי הנקה ושאיבת חלב בכל משרדי הממשלה, שיכללו מקומות ישיבה, שקעים חשמליים לצורך שאיבת חלב, חומרי הסברה לאם המניקה  ומקרר לאחסון החלב השאוב. 
 

 

במכתב שנכתב על ידי נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, נכתב כי בשל חשיבותה הרבה של ההנקה לבריאות, מעודד משרד הבריאות אמהות להניק את ילדיהם למשך תקופה ארוכה, הרבה מעבר לזמן חופשת הלידה הנהוגה בישראל. זאת לאחר שהוכח כי הנקה לאורך זמן מקטינה את שיעור ההיעדרות מן העבודה בשל ירידה בתחלואת התינוקות, ואף משפרת את בריאות האם והתינוק.
 
 
במכתב שכתבה עורכת דין לילה שחל, הממונה על קידום ושילוב נשים בשירות המדינה, נכתב "כי במחקרים שונים נמצא כי המחסומים העיקריים להמשך ההנקה לאחר החזרה לעבודה קשורים בהיעדר תמיכה של המעסיקים, המתבטאת בחוסר גמישות בזמני שאיבת חלב, אי קיום מקום פרטי המיועד לשאיבת חלב חוסר מקום מתאים לאחסון החלב ועוד".
 
 
עוד כתבה עו"ד שחל "כי בעקבות דיונים ובשיתוף משרד הבריאות, הוחלט כי יש מקום לעשות מאמץ להפוך את שירות המדינה למקום עבודה תומך הנקה, עבור עובדות המעוניינות בכך".
 
 
במכתב מצוין כי אין כל קשר בין קיצור יום העבודה לאמהות בשעה (שעת הנקה) לבין הצעד המקל העל נשים לשאוב חלב במקום עבודתן. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן