מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

עלייה דרמטית של 500% במספר חולי החזרת בישראל

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 17/9/2010
עלייה דרמטית של 500% במספר חולי החזרת בישראל

4,880 אנשים אובחנו כחולים במחלה מספטמבר 2009, אז דווח על התפרצותה. למרות הנתונים, במשרד הבריאות מציינים כי המחלה נמצאת דווקא במגמת ירידה

מינואר השנה גדלו מימדי המחלה בכ-500%. מנהל המחלקה לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות אמר בדיון פנימי בחודש יולי כי הוא "חושש מהתפשטות ההתפרצות לאוכלוסייה רגישה" עוד ציין כי "ההתפרצות אינה דועכת". 

 
למרות הנתונים המדאיגים, במשרד הבריאות מציינים ומרגיעים כי המחלה נמצאת דווקא במגמת ירידה.
 
חזרת היא מחלה נגיפית שבדרך כלל אינה מסוכנת, אך למשרד הבריאות דווחו 30 מקרים של סיבוכי המחלה, כאשר אצל חמישה מהם התפתחה דלקת מוח מסיבוכי הנגיף (אנצפליטיס) ואצל אחרים דלקת באשכים, עקרות, וכן דלקת בלבלב. 
 
חזרת היא מחלה נגיפית הפוגעת בבלוטות הרוק. כאשר המחלה מסתבכת היא עלולה לפגוע בבלוטות מפרישות נוספות בהן הלבלב והאשכים ולגרום לחוסר פוריות אצל גברים. הנגיף יכול לעבור מאדם לאדם על ידי שיעול או רוק.
 
ההתפרצות החלה כאמור בספטמבר 2009 והופיעה בעיקר בריכוזים של אוכלוסייה חרדית.   
 
ד"ר פאול סלייטר, מנהל המחלקה לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות, אמר בדיון: "התפרצות החזרת אינה דועכת. יש עלייה בשיעור סיבוכי המחלה, כולל אנצפליטיס, מה שמרמז על עליית תת-הדיווח אודות התחלואה. יש לפעול כדי למנוע התפשטות נוספת". 
 
גורמים במשרד הבריאות העריכו כי חופשת בני הישיבות תפחית את התחלואה בחזרת בקרב החרדים. אך ד"ר סלייטר הזהיר: "חופשת הישיבות תימשך רק שלושה שבועות, ולדעתי היא לא תפסיק את ההתפרצות. אני חושש מהתפשטות ההתפרצות לאוכלוסייה רגישה".  
 
המלצת משרד הבריאות היא להקפיד על מתן החיסון לתינוקות ולילדים, החיסון ניתן בגיל שנה ובגיל 6 כחלק מחיסוני שגרה בטיפת חלב (החיסון נקרא MMR) וכן להשלים מתן של שתי מנות חיסון לילדים עד גיל 17 לאלו שלא חוסנו. כאשר מתגלה חולה, מחסנים כל מי שבא עמו במגע ולא חוסן עד כה בשתי מנות חיסון. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן