מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

צפון הארץ: מוהל ביצע בריתות שלא כהלכה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 3/10/2010
צפון הארץ: מוהל ביצע בריתות שלא כהלכה

הרבנות הראשית חושדת שהרב-המוהל ביצע מאות בריתות מילה שלא על פי ההלכה. חלק מהילדים כבר עברו ניתוח לתיקון וקיים חשד שילדים רבים אחרים יאלצו לעבור את הניתוח גם הם

הרבנות ראשית חושדת כי רב-מוהל, אשר עובד באזור צפון הארץ, ערך מאות בריתות מילה שלא כהלכה. בשל מעשיו נאלצו חלק מהילדים לעבור ניתוח לתיקון איבר המין, בעוד קיים חשד שילדים נוספים יאלצו לעבור גם הם את הניתוח הלא נעים. וועדה לפיקוח על מוהלים בישראל הורתה לרב-המוהל להפסיק את עבודתו עד לאחר הדיון בעניינו שאמור להיערך השבוע.
 

הפרשה נחשפה על ידי הפורטל החרדי "לדעת נט" שכתב בידיעה כי רבנים בכירים אשר נכחו בברית מילה שערך החשוד ושמו לב לכך שאיננו מסיר את כל העורלה העוטפת את איבר המין, זאת למרות שכך נדרש בהלכה. הרבנים עדכנו את הרבנות הראשית ולאחר מכן החלה לרוץ השמועה על המקרה בין כל חברי הקהילה.
 

בעקבות החשיפה פנו עשרות הורים מפוחדים למוהלים מומחים לצורך בדיקת ילדיהם וחלקם אכן נאלצו לעבור ניתוח לתיקון איבר המין. הערכה כעת היא כי לפרשה עלולות להיות השלכות על ילדי רבים, אפילו אלפים. יחד עם זאת חשוב לציין כי אין סכנה לבריאות הילדים, מדובר  הלכתית ואסטתית בלבד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן