מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

שפעת החזירים חוזרת? מקרה ראשון התגלה בישראל

מאת: אבי יבלונסקי | פורסם: 21/10/2010
שפעת החזירים חוזרת? מקרה ראשון התגלה בישראל

(צילום: (צילום: אילוסטרציה))

נגיף שפעת החזירים התגלה אצל בחורה בת 20.בקופות החולים התחסנו עד כה למעלה מ-381 אלף איש, כשליש ממספר מנות החיסון שנקנו. רופאי ילדים בישראל מדווחים על עלייה בתחלואה דמויית שפעת

מקרה ראשון של שפעת החזירים השנה אובחן בישראל, זאת לאחר שבחורה בת 20 אובחנה כחולה בשפעת מזן שפעת החזירים (H1N1). מדובר בזן הכלול השנה בתרכיב החיסון נגד שפעת שניתן בקופות החולים.

  
בקופות החולים התחסנו עד כה למעלה מ-381 אלף איש, כשליש ממספר מנות החיסון שנקנו. בכללית התחסנו 270 אלף איש, במכבי 105 אלף איש, בלאומית 6,000 איש וממאוחדת לא נמסרו נתונים. 
 
משרד הבריאות ממליץ להתחסן בפרק הזמן שעד סוף חודש נובמבר, כאשר קהלי היעד לחיסון הם בבני 50 ומעלה, ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 6, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות וממחלות אחרות דוגמת אסטמה, מחלת לב וכלי דם, אי ספיקת לב, סוכרת, מחלות כבד, טרשת עורקים, נשים הרות ונשים אחרי לידה, אנשים הסובלים מהשמנת יתר, עובדי מערכת הבריאות, אנשים המטפלים בילידם או בקשישים ועובדי לולים.
 
רופאי הילדים מדווחים שהבחינו בתחלואה דמוית שפעת במרפאותיהם. 
 
רופאה מבית שמש אמרה כי היא נתקלת "כבר שבועיים לפחות בתחלואת שפעת קלאסית: חום גבוה, נזלת, גרון אדום, שיעול. והכי חשוב 'תופעת הדומינו' - הראשון חולה וכל המשפחה בעקבותיו תוך כמה ימים. יש עלייה משמעותית גם בעומס הפניות". 
 
ד"ר אמנון קירו, מרשת המחקר של רופאי הילדים, ציין כי "מדובר בהתפרצות רב מוקדית ובמחלה המתפשטת במהירות. על פי מודל חיזוי של רשת המחקר ניתן להגיד כי לקראת סוף נובמבר, יורגשו עומסים בבתי החולים. המחלה תגיע לשיאה מוקדם מהרגיל, ככל הנראה בתחילת דצמבר ויתכן אף קודם. יש מקום להאיץ בציבור להשלים את החיסון לשפעת העונתית".

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן